Historie restaurace

Jsme tradiční rybí restaurace
v centru Františkových Lázní

Vážení hosté, vítáme vás v rybí restauraci Rybářská bašta.

Na začátku bychom vám v krátkosti rádi představili historii domu i restaurace. První část objektu byla postavena roku 1909, objekt sloužil k mnoha účelům, např. rybářskému spolku, skautům, zahrádkářům a jako zázemí půjčovny lodiček na Labutí jezírko. Roku 1973 tehdejší státní podnik spotřební družstvo. Jednota přistavěl druhou část budovy a otevřela se zde restaurace zaměřená na tradiční českou rybí kuchyni. V červenci roku 1987 sem nastoupila jako vedoucí a zároveň servírka moje drahá maminka, paní Eva Pešlová. Po revoluci v roce 1989 si restauraci dlouhodobě pronajala a v dubnu 1993 ji od státu odkoupila. V roce 2000 prošel dům rekonstrukcí a dostal nový vnější vzhled, který si uchovává dodnes.

Rok 2000 byl ale osudovým hlavně pro mě. Po pětiletém studiu Hotelové školy v Mariánských Lázních jsem se v červenci připojila k mamince a stala se další členkou týmu Rybářské bašty. 29.červenec roku 2014 bude pro mne navždy patřit k nejsmutnějším dnům mého života. Tehdy bohužel moje maminka a hosty tolik oblíbená ,,paní Eva“ podlehla po dlouhých deseti letech statečného a optimistického boje zákeřné rakovině. Novou majitelkou jsem se tedy za smutných okolností stala já. Snažím se pokračovat v rodinné tradici vedení restaurace stejně pečlivě, odborně a s láskou jako maminka.

V rámci zkvalitnění našich služeb si vás dovolujeme požádat o spolupráci dodržováním několika následujících pravidel:

Plánujete- li návštěvu v naší restauraci ve skupině nad 4 osoby, prosíme vás o rezervaci předem.

Pokud přicházíte bez rezervace, může se stát, že na vaše menu bude čekat o něco déle než je obvyklé.

Za deštivého počasí se na terase neobsluhuje. Respektujte stáří i stav nábytku v interiéru i na terase a nespojujte ani nestěhujte sami stoly. Požádejte o to prosím obsluhující personál, rádi se pokusíme vám vyhovět.

Gramáže masa a ryb jsou vždy uváděny v syrovém stavu a seznam alergenů v jídlech vám na požádání přinese obsluha.

V případě jakýchkoli dotazů, pochvaly či případné kritiky, mne prosím kontaktujte na telefonu +420 777 607 770, popř. na mém emailu: peslova.eva@seznam.cz

 

Přejeme vám příjemné chvíle strávené při návštěvě v naší restauraci a samozřejmě hlavně dobrou chuť.